Biografie

Kolem roku 1997 v období slunných odpoledních dnů vyráží kytarista Štěpán Měrka s narvanou šrajtoflí do hudebnin za účelem koupě kytarového komba. Jako prodavače potkává nezvykle ochotného Karla Chodoru, s nímž po několika nespoutaných jamech a asi 7 letech zakládá (tehdy ještě bezejmenné) kytarové duo, založené na repertoáru složeného převážně z jazzových standardů.  Zpěvačka a houslistka Bára Klárová se přidává do kapely skrze svou silnou managerskou základnu a vše se rozjíždí na plné obrátky. Po několika vystoupeních do kapely přichází ostřílený harcovník kontrabasista Pavel Hradil a nepatrně zvedá věkový průměr souboru.  Do dnešních dnů kapela odehrála více než 300 vystoupení.

Olga Kovaříková - zpěv a kontrabas

Olga

Olga Kovaříková se pohybuje na pražské jazzové hudební scéně od roku 2002. Absolvovala konzervatoř J. Ježka na kontrabas a v jejím širokém jazzovém repertoáru naleznete známé swingové standardy se zaměřením na brazilskou bossa novu.

Bára Klárová - zpěv a housle

Bara bioOriginální zpěvačka a houslistka. Příjemný hlas s mnohaletou praxí hlasatelky a jako profesionální voiceover. Moderátorka s reprezentativním vystupováním, která je spolehlivá i vtipná v českém a anglickém jazyce.

Štěpán Měrka - kytara

stepan

Je brilantní kytarista, nepřekonatelný na půdě vymýšlení a následném vydrnkávání nápaditých melodických sólíček. Na prvních pár pohledů působí trochu jako drsňák, ale je to hodnej kluk a vtipálek. Stydí se zpívat, ale to, co ve chvílích nepozornosti či opilosti z úst vypustil, by každopádně stálo za publikování. Občas trpí těžkými záchvaty flegmatismu kombinovanými s nekontrolovatelnými záchvaty smíchu – obojí nebezpečně nakažlivé. Záchvaty hudební inspirace a invence už bohužel tak nakažlivé nebývají – to musíme protrpět každý sám.

Karel Chodora - zpěv a kytara

karel

Zajišťuje kapele spolehlivou základnu, pravý domovský přístav klidu a jistoty. Nezřídka usměrňuje rozbouřené múzy ostatních nebo naopak provokuje aktivitu a burcuje nás z bohorovné nečinnosti až netečnosti. Když se ale nechá strhnout k řádění i on, tak to obvykle stojí za to. Píše vlastní songy a pěkně zpívá, určitě se můžeme těšit na jeho výraznější prosazení. Vnáší do hraní stabilitu a pohodu získanou pilným studiem psychologie a rozličných duchovních směrů, čímž se snaží infikovat ostatní. Je stále nepochopitelně dobře naladěn a úsměv z tváře odkládá pouze před spaním.

Jakub Duša - kytara

Jakub bio

Talentovaný tao-jazz kytarista, kterému se né nadarmo říká Paco De Lucina

Pavel Šlosar - kontrabas

pavel

Studoval hru na kontrabas u Jana Greifonera. Spolupracuje s kapelami Steamboat Stompers, Lucie Zemanová & Soul Sisters, Václav Kameník kvartet, Evou Emingerovou, Jitkou Vrbovou, Bobbym Gordonem a dalšími. Kromě hry na kontrabas je obdařen výjimečnou pamětí a dokáže bez přestávky vyprávět fórky a vtipy na cestách! (Praha - Ostrava - Praha - no problem :-)

Martin Petrásek - bicí a perkuse

martin

Lázeňský švihák a vyhledávaný bubeník nejen na Toušeňsku. Neustále s úsměvem na tváři! Spolupracuje s mnoha kapelami The Amplified Acoustic Band, Anebo, The Kingsize Boogiemen a další.

jazzová kapela, hudba na svatbu, jazz na svatbu, kapela na svatbu , party, firemní akce, eventy, svatba, firemní večírek, jazz, evergreeny, jazz music, gypsy, latino, pop, firemní akce, soukromé akce, hudba na večírek, živá kapela, live music