Biografie

Kolem roku 1997 v období slunných odpoledních dnů vyráží kytarista Štěpán Měrka s narvanou šrajtoflí do hudebnin za účelem koupě kytarového komba. Jako prodavače potkává nezvykle ochotného Karla Chodoru, s nímž po několika nespoutaných jamech a asi 7 letech zakládá (tehdy ještě bezejmenné) kytarové duo, založené na repertoáru složeného převážně z jazzových standardů.  Zpěvačka a houslistka Bára Klárová se přidává do kapely skrze svou silnou managerskou základnu a vše se rozjíždí na plné obrátky. Po několika vystoupeních do kapely přichází ostřílený harcovník kontrabasista Pavel Hradil a nepatrně zvedá věkový průměr souboru.  Do dnešních dnů kapela odehrála více než 300 vystoupení.

Olga Kovaříková - zpěv a kontrabas

Olga

Olga Kovaříková se pohybuje na pražské jazzové hudební scéně od roku 2002. Absolvovala konzervatoř J. Ježka na kontrabas a v jejím širokém jazzovém repertoáru naleznete známé swingové standardy se zaměřením na brazilskou bossa novu.

Bára Klárová - zpěv a housle

Bara bioOriginální zpěvačka a houslistka. Příjemný hlas s mnohaletou praxí hlasatelky a jako profesionální voiceover. Moderátorka s reprezentativním vystupováním, která je spolehlivá i vtipná v českém a anglickém jazyce.

Štěpán Měrka - kytara

stepan

Je brilantní kytarista, nepřekonatelný na půdě vymýšlení a následném vydrnkávání nápaditých melodických sólíček. Na prvních pár pohledů působí trochu jako drsňák, ale je to hodnej kluk a vtipálek. Stydí se zpívat, ale to, co ve chvílích nepozornosti či opilosti z úst vypustil, by každopádně stálo za publikování. Občas trpí těžkými záchvaty flegmatismu kombinovanými s nekontrolovatelnými záchvaty smíchu – obojí nebezpečně nakažlivé. Záchvaty hudební inspirace a invence už bohužel tak nakažlivé nebývají – to musíme protrpět každý sám.

Karel Chodora - zpěv a kytara

karel

Zajišťuje kapele spolehlivou základnu, pravý domovský přístav klidu a jistoty. Nezřídka usměrňuje rozbouřené múzy ostatních nebo naopak provokuje aktivitu a burcuje nás z bohorovné nečinnosti až netečnosti. Když se ale nechá strhnout k řádění i on, tak to obvykle stojí za to. Píše vlastní songy a pěkně zpívá, určitě se můžeme těšit na jeho výraznější prosazení. Vnáší do hraní stabilitu a pohodu získanou pilným studiem psychologie a rozličných duchovních směrů, čímž se snaží infikovat ostatní. Je stále nepochopitelně dobře naladěn a úsměv z tváře odkládá pouze před spaním.

Jakub Duša - kytara

Jakub bio

Talentovaný tao-jazz kytarista, kterému se né nadarmo říká Paco De Lucina

Pavel Šlosar - kontrabas

pavel

Studoval hru na kontrabas u Jana Greifonera. Spolupracuje s kapelami Steamboat Stompers, Lucie Zemanová & Soul Sisters, Václav Kameník kvartet, Evou Emingerovou, Jitkou Vrbovou, Bobbym Gordonem a dalšími. Kromě hry na kontrabas je obdařen výjimečnou pamětí a dokáže bez přestávky vyprávět fórky a vtipy na cestách! (Praha - Ostrava - Praha - no problem :-)

Martin Petrásek - bicí a perkuse

martin

Lázeňský švihák a vyhledávaný bubeník nejen na Toušeňsku. Neustále s úsměvem na tváři! Spolupracuje s mnoha kapelami The Amplified Acoustic Band, Anebo, The Kingsize Boogiemen a další.

kapela na svatbu, jazzová kapela, hudba na svatbu, jazz na svatbu, party, firemní akce, eventy, svatba, firemní večírek, jazz, evergreeny, jazz music, gypsy, latino, pop, firemní akce, soukromé akce, hudba na večírek, živá kapela, live music